AKTUALNOŚCI

BIEŻĄCE WYDARZENIA, NOWOŚCI PRODUKTOWE

 
 

merry_christmas_2021.jpg

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2022
23 grudnia 2021r.

Rok 2021 ma się ku końcowi, święta za pasem, śnieg za oknem, czyli szczęście już mamy. :) Nie pozostaje więc nic innego jak życzyć Wam ZDROWIA ... i tego co zwykle : radości i wesołości w nadchodzącym roku!


FPZ_DMUCHAWY_BOCZNOKANAŁOWE.jpg

DMUCHAWY BOCZNOKANAŁOWE
27 maj 2021r.

Zakończyliśmy z sukcesem testy jakościowe dmuchaw bocznokanałowych, produkowanych przez FPZ SpA. Testy w warunkach produkcyjnych (głównie przemysł meblarski i przetwórstwa drewna)  trwały przeszło trzy lata, wypadły znakomicie, czego dowodem jest 24 miesięczna gwarancja na dostarczane przez nas dmuchawy. Dodatkowym atutem jest w pełni europejska produkcja.

pobierz katalog >>>


SSAWKI DO ROZKROJU SZKŁA

FREZOWANE SSAWKI DO ROZKROJU SZKŁA
31 marca 2021r.

Wprowadziliśmy do oferty ssawki do rozkroju szkła. Ssawki wykonujemy według rozmaitych wzorów - zarówno własnych jak i Klienta. Frezowana część gumowa jest wymienna, co pozwala zdecydowanie ograniczyć koszty eksploatacyjne.


produkcja mocowań do ssawek

PRODUKCJA MOCOWAŃ DO SSAWEK
11 marca 2021r.

Uruchomiliśmy produkcję mocowań do ssawek, zarówno standardowych jak i nietypowych, dostosowanych wymiarowo do wymogów Klienta. Możliwości wykonywania krótkich serii - nawet kilka sztuk. Prawie każde mocowanie jesteśmy w stanie wyposażyć w filtr z siatki nierdzewnej. W sytuacjach awaryjnych jesteśmy w stanie wyprodukować mocowanie niestandardowe nawet w przeciągu 24 godzin.

obejrzyj film >>>


merry_christmas_2019.jpg

OBLICZA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - HISTORIA PRAWDZIWA
20 grudnia 2020r.

W tym dziwnym roku życzymy Wam przede wszystkim ZDROWIA ... a poza tym, tego co zwykle : szczęścia i śmiechu aż do rozpuku! :) W oczekiwaniu na lepszy Nowy Rok 2021 odkrywamy przed Wami kolejną tajemnicę Świętego Mikołaja ... zastanawiałeś się kiedyś, jak to możliwe, że w jedną noc zdąży rozwieźć wszystkie prezenty?!? Sprawdź, jak jest naprawdę!

Potrafisz policzyć wszystkich Mikołajów ? Czy aby na pewno ? ;)

obejrzyj film >>>


eżektory_miniaturowe.jpg

EŻEKTORY MINIATUROWE - seria ME
19 maja 2020r.

Eżektory miniaturowe serii ME zostały stworzone na potrzeby przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych. Niewielkie rozmiary oraz znikoma masa sprawiają, że znajdują one zastosowanie przy budowie chwytaków, w których system próżniowy musi zostać zdecentralizowany (niebezpieczeństwo braku obecności detali pod wszystkimi ssawkami). Kształt mocowania jest wykonywany indywidualnie pod konkretny model ssawki.

karta katalogowa >>>


WIBRATOR_PROZNIOWY.jpg

SIŁOWNIK PRÓŻNIOWY ZE ZINTEGROWANYM EŻEKTOREM
10 kwietnia 2020r.

Na potrzeby jednego z naszych Klientów, opracowaliśmy a następnie wdrożyliśmy do produkcji seryjnej siłownik próżniowy ze zintegrowanym eżektorem. Wibracje wytwarzane przez siłownik próżniowy idealnie sprawdzają się w procesie rozdzielania warstw w procesach, w których w trakcie podawania detali występuje zjawisko sklejania się kolejnych elementów - papier, formatki z tworzyw sztucznych, folia, płaskie opakowania plastikowe, karty, elementy aluminiowe, itp. Siłowniki są produkowane również w wersji wolnej od związków miedzi - bardzo istotne przy procesie produkcji baterii.

zobacz film >>>


merry_christmas_2019.jpg

KOMPENSATORY POZIOMU - wykonania specjalne
25 lutego 2020r.

Do oferty wprowadziliśmy wykonania specjalne kompensatorów. Kompensatory poziomu są wykonywane według specyfikacji Klienta. Stosujemy różne rodzaje materiałów, w tym również stal kwasoodporną - AISI316. Wersje wzmocnione, przenoszące duże obciążenia mogą być łożyskowane, zamiast standardowych tulei ślizgowych.MWS.jpg

POWIĘKSZAMY MAGAZYN
14 stycznia 2020r.

Rośniemy! Okazało się, że to nie hala magazynowa skurczyła się w ostatnim roku, tylko my urośliśmy. :) W tym tygodniu stawiamy magazyn wysokiego składowania, będą więc drobne utrudnienia w realizacji zamówień. Za to już od poniedziałku ruszamy pełną parą! Zwiększamy powierzchnię magazynową i skracamy czas dostępności towaru.merry_christmas_2019.jpg

ŚWIĄTECZNY PREZENT
23 grudnia 2019r.

W tym roku pod choinką znaleźliśmy długo oczekiwany prezent - nowy katalog VUOTOTECNICA 2019. Wraz z najlepszymi życzeniami, dzielimy się nim z Wami !

pobierz >>>


VACUUMSQUAD

VACUUMSQUAD
4 października 2019r.

Integracja drużyny w tym roku to błoto i ryk silników! No dobrze, z tym rykiem silników to trochę przesadziłem. Prawdę mówiąc było nieco mruczenia i więcej szumu wiatru pod kaskiem. Za to błoto dopisało zgodnie z planem! :) Północne Kaszuby + quady to przepis na murowany sukces!

więcej >>>


VACUPREDATOR.jpg

VACUPREDATOR - POGROMCA WORKÓW
10 czerwca 2019r.

Strzeż się! VACUPREDATOR nadpływa! Największy pogromca worków - żaden mu się nie oprze! Każdy zostanie ZŁAPANY i ... przeniesiony na miejsce docelowe. Uniwersalne chwytaki powierzchniowe do worków, pudełek i innych opakowań już dostępne.

karta katalogowa >>>


ULC_ultralight_spring_levelers.jpg

ULTRALEKKIE MINI KOMPENSATORY POZIOMU - seria ULC
25 lutego 2019r.

Inżynierowie budujący chwytaki i manipulatory dla wtryskowni, zdają sobie sprawę jak ważna jest niewielka masa elementów, których używają do ich tworzenia. Z myślą o nich wprowadziliśmy do oferty ultralekkie kompensatory poziomu o masie dwukrotnie mniejszej od innych rozwiązań dostępnych na rynku. Kompensatory poziomu ULC występują w wersji do montażu w zaciskach 10 lub 12 mm lub z korpusem gwintowanym M10 i M12 oraz wyposażone są w przyłącza gwintowane M5 i oferują skoki 10, 15 lub 20 mm.

karta katalogowa >>>


SSAWKI_CNC.jpg

GÓRNE GUMY DO BLOKÓW CNC
8 lutego 2019r.

Wprowadziliśmy do oferty górne gumy do bloków podciśnieniowych stosowanych w stołach belkowych centr obróbczych, produkowanych m.in. przez Homag, Weeke, IMA, Masterwood, Felder, Holz-Herr, Reichenbacher, Houfek, Schmalz i wielu innych producentów. W ofercie posiadamy najpopularniejsze ssawki o wymiarach 160x115, 140x115 oraz 125x75mm.

karta katalogowa >>>


CHWYTAKI_DO_SLOIKOW.jpg

PODCIŚNIENIOWE CHWYTAKI ROZPRĘŻNE DO PUSTYCH SŁOIKÓW
15 stycznia 2019r.

W naszej ofercie pojawiły się próżniowe chwytaki do przenoszenia pustych słoików i innych opakowań o zbliżonym kształcie. Umożliwiają one łatwą i szybką depaletyzację pustych opakowań na linie rozlewnicze. Rozwiązanie energooszczędne i bezpieczne - chwytaki w trakcie procesu przenoszenia nie wymagają zasilania!

karta katalogowa >>>


merry_christmas_2018.jpg

ŚWIĄTECZNE CIASTECZKA - HISTORIA PRAWDZIWA
21 grudnia 2018r.

Ciasteczkowych Świąt w rodzinnej atmosferze, szampańskiego Sylwestra i wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku 2019, życzymy Wam odkrywając przed Wami kolejną tajemnicę Świętego Mikołaja! ... słodką tajemnicę ... odważysz się obejrzeć? :)

obejrzyj film >>>


FL_BANER_EDWARD.jpg

NOWY PRACOWNIK
28 maja 2018r.

W ubiegłym tygodniu dołączył do naszego zespołu nowy pracownik - EDWARD SILNORĘKI. Edward jest robotem KUKA model KR150 i od razu zabrał się do pracy - testował nowo skonstruowane chwytaki, które będą pracować na stanowiskach paletyzacji mebli.
    Niebawem Edward dołączy do Centrum Aplikacyjnego, które planujemy otworzyć dla naszych Klientów już po wakacjach.


RODO

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
22 maja 2018r.

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, które ma na celu lepszą ochronę Państwa danych.
    W związku z powyższym dostosowaliśmy procedury związane z przetwarzaniem danych osobowych, tak aby spełniały nałożone na nas obowiązki wynikające z powyższych przepisów.
    Więcej na temat przysługujących Państwu praw oraz przetwarzanych przez nas danych możecie przeczytać tutaj.


FL_BANER_EDWARD.jpg

INTEGRATOR KUKA
10 maja 2018r.

Z początkiem maja rozpoczęliśmy współpracę z KUKA AG, stając się oficjalnym partnerem w zakresie paletyzacji i handlingu. 


FUUTONLAB ŚWIĘTA 2017

SIŁOWNIKI NIERDZEWNE
29 stycznia 2018r.

Wprowadziliśmy do naszej oferty siłowniki wykonane ze stali nierdzewnej AISI304 lub AISI316, zgodne z normami ISO 15552, ISO 6432, ISO 21287 oraz nieznormalizowane. Ofertę uzupełnia osprzęt do montażu siłowników oraz szybkozłącza również w wykonaniu nierdzewnym.

więcej >>>

 pobierz katalog >>>


KONIEC REMONTU

KONIEC PRAC ADAPTACYJNYCH
12 stycznia 2018r.

Po pięciu miesiącach od przeprowadzki do nowej siedziby, znajdującej się w Gdyni przy ulicy Handlowej 15, zakończyliśmy prace remontowe związane z adaptacją wnętrz. Przestronne biura, hala magazynowo-produkcyjna ... ciekawe kiedy okażą się za ciasne. Pozostaje jeszcze zagospodarować otoczenie zewnętrzne firmy - oby zdążyć przed zimą ! :)


FUUTONLAB ŚWIĘTA 2017

ŚWIĄTECZNE PREZENTY - HISTORIA PRAWDZIWA
21 grudnia 2017r.

Zdrowych, rodzinnych ... a co tam, w tym roku składamy Wam życzenia w formie filmu, który zmieni Wasz światopogląd... I PAMIĘTAJCIE : "Co zostało zobaczone już się nie odzobaczy."
OGLĄDACIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !
Wesołości aż do rozpuku, tego Wam życzymy ! :)

obejrzyj film >>>


ŚWIĄTECZNA INTEGRACJA
5 grudnia 2017r.

Wigilia 2017 - nietypowa jak to przeważnie u nas bywa. Tym razem postanowiliśmy przejechać się czołgiem (model T55) po leśnych terenach. 30 litrowy silnik machiny wojennej radził sobie nawet z największymi błotami a w przerwie dostaliśmy porcję ciekawych informacji o budowie, prowadzeniu i utrzymaniu czołgów. Podsumowując: wypad uznajemy za udany!

więcej >>>


FUUTONLAB ITM POZNAŃ

TARGI ITM 2017 ZAKOŃCZONE
6-9 czerwca 2017r.

Wszystkim, którzy nas odwiedzili w Poznaniu dziękujemy za przybycie! Mamy nadzieje, że udało nam się wywrzeć na Państwu pozytywne wrażenie. Dla tych, którym nie udało się do nas dotrzeć, przygotowaliśmy krótką relację. Zapraszamy do obejrzenia!

więcej >>>


FUUTONLAB ITM POZNAŃ

ITM POZNAŃ
6-9 czerwca 2017r.

Zapraszamy na targi Innowacje Technologie Maszyny (ITM) w Poznaniu. Dzięki uprzejmości Comau Poland będzie nas można znaleźć na stoisku 33 w pawilonie 3. Do zobaczenia!


17.jpg

Rozpoczynamy współpracę z COMAU
5 stycznia 2017r.

Z dniem 5 stycznia zostaliśmy oficjalnym partnerem COMAU w zakresie paletyzacji i handlingu.

więcej>>>


 

20.jpg

Targi zakończone sukcesem!
3 października 2016r.

Po powrocie i zasłużonym wypoczynku możemy zabrać się za zdawanie relacji z przebiegu targów. Zapraszamy do obejrzenia materiałów prosto z poznańskiego TAROPAKU edycja 2016

więcej>>>


19.jpg

TAROPAK POZNAŃ
26-29 września 2016r.

Szanowni Państwo, firma FUUTONLAB ma zaszczyt zaprosić Państwa na największe w Polsce Targi branżowe TAROPAK 2016, które w dniach 26 - 29.09.2016r. odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obecność na stoisku 60 w pawilonie 3A obowiązkowa! :)


17.jpg

Teraz obecni również w Bygoszczy
1 stycznia 2016r.

Z przyjemnością informujemy, że od początku stycznia 2016 roku rozpoczyna działalność oddział Bydgoszcz. Dane teleadresowe znajdą Państwo w zakładce KONTAKT. Zapraszamy !

więcej>>>


18.jpg

SERWIS POMP PRÓŻNIOWYCH
20 grudnia 2015r.

Z dumą informujemy, że po kilkumiesięcznych przygotowaniach uruchomiliśmy serwis pomp próżniowych. Wykonujemy naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne pomp produkowanych przez VUOTOTECNICA S.r.l. oraz przeglądy okresowe i naprawy pogwarancyjne pomp próżniowych produkowanych przez BECKER, BUSCH, TEPRO, RIETSCHLE, GAST i wielu innych. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce SERWIS.

więcej>>>


16.png

FUUTONLAB został wyłącznym, oficjalnym dystrybutorem VUOTOTECNICA S.r.l. na terenie Polski
1 października 2015r.

W ramach uznania naszej ciężkiej, przeszło dwuletniej pracy, od 1 października 2015r. zostaliśmy wyłącznym, oficjalnym dystrybutorem produktów Vuototecnica S.r.l. na terenie Polski. To kolejny milowy krok na ścieżce naszego rozwoju.


15.png

Przenoszenie puzzli
28 sierpnia 2015r.

Oferujemy rozwiązanie umożliwiające przenoszenie detali przepuszczających powietrze, jak np. zestaw pociętych puzzli.

 

14.png

Ssawki do blach zaolejonych
28 sierpnia 2015r.

Prezentujemy ssawki, które chwytają detal nawet w najtrudniejszych warunkach, napotykanych np. przy formowaniu zlewozmywaków czy w przemyśle motoryzacyjnym.

 

ssawki_do_cnc.png

Ssawki do CNC
26 sierpnia 2015r.

Do maszyn KIMLA, MULTICAM, WEEKE, HOUFEK oraz innych. Kompletny zestaw wraz z podstawami, lub rozwiązanie wykorzystujące istniejące podstawy.

 

11.png

Chwytaki GIMATIC
29 czerwca 2015r.

Rozszerzamy naszą ofertę chwytaków podciśnieniowych, o chwytaki mechaniczne i systemy handlingowe firmy GIMATIC. Zabieg ten pozwoli nam jeszcze lepiej dostosować się do potrzeb naszych Klientów. Łącząc rozwiązania podciśnieniowe oraz mechaniczne przy budowie gripperów i manipulatorów, jesteśmy w stanie rozwiązać większość problemów związanych z przenoszeniem detali.


1.png

Impreza integracyjna z okazji II rocznicy działalności firmy
11 maja 2015r.

Dwa lata działalności minęły jak jeden dzień. Dwa lata ciężkiej, ale niezwykle interesującej i satysfakcjonującej pracy. Firma rośnie a my wraz z nią - dlatego odrobina ruchu dobrze nam wszystkim zrobi. :) Z tej okazji, w drugą rocznicę działalności FUUTONLAB, wybraliśmy się do Adventure Park Gdynia Kolibki i tam przeprowadziliśmy operację pod kryptonimem WWP, czyli Wielką Wojnę Paintballową ! Odznaczenia w formie siniaków, otarć i stłuczeń dumnie nosiliśmy jeszcze przez dwa tygodnie :).


12.png

Nowe pompy - seria RVP
8 maja 2015r.

Od początku maja w naszej ofercie gości najnowsze osiągnięcie Vuototecnica S.r.l. w dziedzinie pomp olejowych.

więcej >>>


8.JPG

Oferta ACE CONTROLS i WEFORMA
22 kwietnia 2015r.

Do naszej oferty handlowej dołączyliśmy kolejne produkty mechatroniczne : sprężyny gazowe i amortyzatory przemysłowe ACE CONTROLS Inc. oraz amortyzatory przemysłowe WEFORMA DAMPFUNGSTECHNIK GmbH.

więcej >>>


9.png

Sprężyny gazowe HAHN GASFEDERN GmbH
16 kwietnia 2015r.

Od kwietnia 2015r. sprężyny gazowe HAHN GASFEDERN GmbH dostępne w naszej ofercie handlowej.

więcej >>>


7.png

Końcówki kuliste
11 luty 2015r.

Początek roku niesie dla nas nowe możliwości - wprowadzamy do oferty handlowej końcówki cięgieł do siłowników pneumatycznych oraz hydraulicznych.

więcej >>>


2.png

Przeprowadzka do nowej siedziby przy ul. Hutniczej 20 w Gdyni
3 listopada 2014r.

Nadszedł upragniony dzień przeprowadzki do nowego biura. Nowoczesne, przestronne i jakby skrojone na miarę, znajduje się w centrum przemysłowej dzielnicy Gdyni, przy ul. Hutniczej 20. Nagromadzenie firm technicznych w najbliższej okolicy, było jednym z najważniejszych kryteriów, przy wyborze lokalizacji nowej siedziby.


4.png

Oddział Warszawa rozpoczyna działalność
1 maja 2014r.

Północ dla nas jest za mała ! Rozpoczynamy ekspansję na południe ! :) Nowo otwierany oddział w Warszawie będzie pierwszym krokiem w marszu na południe, który właśnie się rozpoczyna. Ilość Klientów z Mazowsza sprawiła, że decyzja o "skróceniu" dystansu pomiędzy Pomorzem a Polską centralną stała się faktem. Pełną gotowość operacyjną oddział warszawski osiągnie już 5-go maja 2014.


5.png

Nasz pierwszy milion
16 kwietnia 2014r.

W prowadzeniu biznesu, nic chyba nie cieszy tak, jak "Pierwszy Milion". Dla nas ten magiczny punkt stał się faktem już w pierwszym roku działalności, potwierdzając tym samym słuszność dokonywanych wyborów i wyznaczonego kierunku rozwoju firmy.


10.png

FUUTONLAB w sieci
6 stycznia 2014r.

Przełom roku był świetnym momentem do stworzenia nowej strony internetowej www.fuutonlab.pl. Mamy nadzieję, że się Wam podoba a informacje, które się na niej znajdują okażą się interesujące. 


3.png

Uzyskanie statusu oficjalnego dystrybutora VUOTOTECNICA S.r.l na terenie Polski
23 października 2013r.

Dzień 23-go października 2013 roku był swojego rodzaju przełomem w początkowej fazie rozwoju firmy. W tym dniu zostało podpisane porozumienie, na mocy którego FUUTONLAB stał się oficjalnym dystrybutorem  VUOTOTECNICA S.r.l na terenie Polski.

pobierz certyfikat dystrybutora >>>


6.png

Rozpoczęcie działalności
1 maja 2013r.

Podobno, aby odnieść sukces w świecie biznesu niezbędne są : dobry pomysł, ciężka praca i odrobina szczęścia. My dodatkowo mamy jeszcze doświadczenie i wiedzę niezbędną w naszej branży. Wniosek może być tylko jeden : jesteśmy skazani na sukces !
ZACZYNAMY !